Back in London

Koukám jak ten čas letí a blog nějak stagnuje. Za minulý měsíc se toho hodně změnilo. To víte, nesedím na prdeli doma. Žiju. Po tom co jsem si prodělal nějaký slabší zánět (s antibiotikama), jsem odletěl na víkendové juchání do Londýna. Samozřejmě v baťohu běžecké vybavení a hlavně s jediným cílem. Levně nakoupit maraton-botky a nějaký ty super trička.[MORE]

Za nákupy

Tak tedy v pátek kolem poledne jsem dosedl na Gatwick Airport. Pak následovala cesta do centra a nějaké to pracovní nasazení. Večír následovaly psí dostihy a hlavně krutá chlastačka kdesi po barech. Prošmejdili jsme jich dost. Musim říct, že pajzly tam maj dost obyčejný. Naopak živá ento-styl “diskotéka” nebo spíš technotéka byla hodně zajmavá. Možná proto, že jsem byl docela na kaši. Anglicky jsem toho ten večír už moc neřekl.

V sobotu nastal pravý nákupní den. Koupil jsem hned ráno lístek na metro a s mafinem v ruce zmizel v tubě. Potřeboval jsem prošmejdit celou Oxford street, něco nakoupit v Adidasu, mrknout tam a sem. Je úžasný, jak jsou v těch gigastorech ochotný prodavačky. V kontrastu s ČR je to hodně vidět. U nás jsou takový kreténi (v nejširším slova smyslu). Všichni. Na oběd jsem zajel do Hammersmithu, na již prověřený levný buffet a odpoledne byl nakupovat boty v běžecký speciálce. Ukázalo se, že nákup bot na běh vyžaduje obzvláště specielní skilly a slovník, takže jsem v tom jaksepatří plaval. No asi tak po 10 minutách snahy o vysvětlení mojí potřeby jsem se dozvěděl, že obsluha je ze Slovenska a tím pádem můžeme přejít do češtiny. To vám bylo ale hned veseleji. Trochu jsem s holčinou pokecal o mé nadcházející kariéře maratonského běžce, doporučila mi boty, které jsem hned vzal. Bačkůrky. Uvidíme na dlouhých tratích. Ve večerních hodinách jsme šli zase chlastat do jakési old-hospody. Měli tam super hambáče. Ftip byl, že čepovali český staropramen a když obsluha ze sebe vymáčkla “staropramen” naprosto ryzí češtinou, bylo mi jasný, že tady to je taky samej Čech. Taky že jo. Pokecali jsme s barmankou a večer utekl mnohem rychleji. Svět je malej.

Na neděli jsem si byl zaběhat hned z rána. V nových botách jakjinak. Hodilo to hodinku a půl kvalitního klusání v ranní jinovatce. Byl jsem se podívat k řece, oběhnout mosty a potom jsem se vrátil do Hydeparku a vychutnával naprosto dokonalou ranní atmosféru. Při zemi mlha, zelená tráva, a do toho vycházející žluťoučké slunce a modrá obloha. Škoda, že jsem měl jen mobil. Po běhu jsem se osvěžil “ingliš brekfest” a vyrazil šmejdit další krámy. Nakonec jsem narazil na super store, kde měli ve výprodeji snad všechno. Tam jsem za pár drobnejch nakoupil úžasný značkový věci. Nepotrpím si na značku, ale spíš jsme hledal funkční záležitosti. Takže trička s mp3 systémem, dychací zóny, stříbro atd atd.

A pak už jen cesta domů. Horká sprcha a spánek. Za rok zase :)