Příhody z kola #1

Skončila dovolená, je potřeba začít dřít v práci. A proto přináším plno nových zažitků, vědomostí a keců, které musím v blogu zveřejnit.

Řidiči jsou paka

Než teda začnu, chtěl bych předem prohlásit, že se cítím dostatečně inteligentní a silničně zručný a dopravní pravidla mi nedělají naprosto žádný problém.

To si takhle jedu domů z práce. Za zády západ slunce, v nohách jen málo kilometrů. Jedu každodenní trasou, znám tedy úplně všechny místa, záludnosti a tak dále. Přijedu ke klasické křižovatce (vedlejší kříží hlavní). Já jsem na vedlejší a jedu zase na vedleší, rovně. Rozhlídnu se, levá, pravá, po hlavní nic nejede. V tu chvíli se naproti přižene [MORE]SUVčko a začne blikat, jako že odbočuje a zastaví. Čeká až přejedu. Vyhodnotím situaci a šlapu do pedálu. Mám přednost. No co ale se nestane. Ten kokot v SUVčku vystartuje a jede na mě. Neprovádí manévr vjetí do křižovatky, regulérně odbočuje. Tak to zašlápnu, protože nechci bejt na sračky (přednost většího). To jsem ale neměl dělat. Bo ten debil v autě najednou ma plnou hubu keců, klaksonu a světel, co že to jako mrdám po silnici, když neznám pravidla.

Vyhodnocení

Je to až s podivem, jak jsou někteří lidi dementní a neumějí se vžít do cizí situace. Až mě budou seškrabovat ze silnice, už mi nějaký silniční zákon nepomůže. A tak i když budu mít přednost, vím že ji mám, stejně si budu hlídat, jestli nějakej kokot mě nechce zabít. Ze stejnýho důvodu koukám jestli někdo náhodou nevyjede z jednosměrky, případně když mám zelenou jestli někdo nebude chtít překonat červenou.

Svatoušek na silnici nejsem, to teda ne, chodníky, stopky i jednosměrky jsem už párkrát za život ignoroval. Ale nikdy nedělám náhodný, nečitelný pohyby. Ať každej vidí, co chci udělat a mohl na to reagovat. A tak nějak očekávám od ostatních to samý. Třeba blikání před křižovatkou, jooo, to bych občas ty řidiče fakticky nakopal. Nebliká a zahejbá a já na křižovatce stojím jak vyhoněnej čůrák