nahoru, dolu a bláto

Celý minulý týden jsem rozcvičoval fyzičku, a protože počasí zatopilo mohl jsem každý den vyrazit na kolo. Užívat si první jarní kilometry v sedle. Po krátké zimě nejsem ani moc zdecimovanej a rychle se mi vrací letní forma. Typicky trochu trpí sedací oblast, ale to se za pár týdnů poddá. Nechtěl jsem si moc zamazat kolo, tak jsem po silnici dojel na Kuňku a zpátky. Tenhle kopec je jediná zábava v okolí. Rozhodně moje fyzička není na kopce stavěná, ale vyjet nahoru musím. Nastoupat co nejvíc, abych mohl později vyrazit do skutečných kopců.[MORE]

Narychlo odservisovaný stroj funguje jedna báseň, vidle pruží, přehazka přehazuje, brzdy brzdí atd. I když každý druhý den prší, na neděli se udělalo hezky, a tak jsem naplánoval letošní první velkovýlet. V létě vždy na celej den někam odjedu a za mnoho a mnoho kilometrů a hodin se vrátím. Pro jistotou jsem definoval přibližně neurčitou trasu o délce 60km. To by pro začátek mohlo stačit. Nejezdím s gps ani s mapou. Nejlepší je jezdit náhodně. Cestu jsem začal hnedka po obědě, abych měl dost energie na celý den :) . Žádný přežírání, to by mě mohlo zabít. Taky jsem po zimě zresuscitoval kejml a naplnil ho po okraj. Dehydratace je sviňa. Jako většinu výjezdů v tomhle roce jsem zahájil výstupem na Kuňku. To máme již po sedmé. Nadprůměrný počet lidí všude kam se podívám. Okem odborníka jsem zhodnotil situaci s větrem a potvrdil jsem směr další cesty. S internetem jsem před výjezdem konzultoval teplotu, vítr a déšť. Vítr by se měl točit, takže pojedu k Hradci a odpoledne se vrátím zpět.

Chtěl jsem se napojit na jednu prima lesní cestu, kterou jsem objevil na konci léta. Ovšem cestou na Holice jsem zahnul na takovou polní cestu a v domnění, že jedu dobře, jsem urazil hafo kilometrů. Když jsem zjistil, že jedu blbě – po podmáčeném poli, už nebylo cesty zpět. Bláto úplně, úplně všude. Nakonec jsem se po hodině dohrabal na silnici, zvládnul jsem jízdku potokem, kde jsem trochu čistil kolo. Potom jsem si držel směr na Kolibu. Letos poprvé. Z kopce do Hradce a zpět domů. Při návratu jsem to vzal zase na Kuňku, ale před kopcem jsem byl už totálně mrtvej. Morálka selhala a zatočil jsem to domů po stezce. Na ní jsem začal dupat jak smyslů zbavenej a při dojezdu na zdymadlo jsem měl takové malé křeče. Nohy bolely neskutečně.

Doma jsem jen zahodil kolo, okouknul ujeté kilometry (76km) a rychle do sebe nacpal dvě večeře. Pak jsem si šel odpočinout a probudil se za 14 hodin. Tepák ukazoval příjemné hodnoty, skoro jako bych byl ve formě. Ale to ještě potrvá, než budu schopen dát za den 100km a večír ještě zajít do baru.