Londýn vs. běh

jak to mají se sportem

Tak šup šup, musím rychle sepsat všechny myšlenky. Čas letí. Jak jsem avizoval, týden v Londýně jsem omezil běhání a využil tu dobu k regeneraci. Přesto jsem propašoval v baťohu běžecké součástky. Po příletu jsem se byl podívat do [MORE] Hydeparku jak to tam vypadá. No a vypadalo to tam hodně dobře. Tak jsem další den, ještě za tmy (5 ráno), vstal, prokřupal kosti a vyrazil směr park. Bydlel jsem cca 3km od parku. Už po cestě jsem potkával různé běhající zombie v různém stádiu zničení. Celé město je slušne prošpikované cyklostezkama a uzoučkejma silničkama, takže sportovat se tu dá i ve městě. Je to ale samej beton. A kolo je tu adrenalinovej sport. Bajkery jsem žádný neviděl. Je to placka.

V parku

Samotný park je velkej jako kráva. To vám wiki potvrdí. Mě hned po ránu zaujalo velké množství jezdců na koni, běžců kvanta a cyklistů. Podivohodné je, že nikdo nejezdí tam, kde se nesmí. Chvilku jsem pozoroval šrumec a protahoval svoje kopýtka. U mapy jsem odhadem vybral trasu. Potom jsem počkal, až poběží někdo kolem a přidal jsem se na stíhací jízdu. Okolní běžci hodně zvyšují motivovanost. Teda až na toho, co mě předběhnul a měl jednu nohu chromou. Různě jsem se klikatil parkem, tempo držel hodně mírně cca 6min/km. Kvanta veverek, různý ptáci a kachny, jeden památník vedle druhýho. Bylo se pořád na co koukat, takže jsem za chvilku měl odběhnutou 90minutovku. Zavítal jsem i do sousední kensintonské zahrady a zpět kolem vody. Běhání je tady hodně na pohodu. Potkal jsem tu plno borců různý výkonostní kategorie. Jeden z těch mnoha měl na sobě parádní adidas běžecký triko. Chtěl jsem si ho pořídit, ale doma se mi tak trochu vysmáli, jak si můžu kupovat letní model na podzim. Tak teda nic.

Když už byl čas mírným tempem jsem se vydal zpět k hotelu. Po cestě nakoupil banán, ovoce mají nějaký drahý, a doklusal až do pokoje. Naprosto úžasný zážitem. Unavený jsem byl spíše méně, takže to tak vidím na 15km max. Pak už jen sprcha a do práce.

Až se zase objevím v Londýně, určitě první věc, kterou podniknu, bude běhání v parku. Narazil jsem i na plno zajímavých obchodů se sportovním/cyklo prodejem a ty ceny, po přepočtu vycházejí hodně dobře. Tedy sedný běžecký týden jsem naběhal pouhých 20km a nějakých dalších 20 nachodil.